Lipolaser

Body Space Concept – Lipolaser

Lipolaser

LipoLaser to zabieg służący do efektywnej redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki zabiegom przy użyciu LipoLasera możemy w łatwy sposób wyszczuplić wybrane partie ciała oraz zniwelować cellulit na wszystkich obszarach ciała. Podczas zabiegu wykorzystujemy kilka fal długości lasera dla podniesienia efektywności zabiegu:

Długość fal: 650 nm, 780/808 nm, 940/980 nm Nowatorskie rozwiązanie synergii różnych długości fal zwiększa efektywność tego rodzajów zabiegów.

Działają na różnych głębokościach.
> długość fali 650 nm – przenika do warstwy tkanki tłuszczowej na głębokość 8-10 mm
> długość fali 780/808 nm – wnika na głębokość 10-13 mm
> długość fali lasera 940/980 nm – penetruje na głębokość 13-16mm.

Jak to działa?
LipoLaser emituje niski poziom energii laserowej, co tworzy sygnał chemiczny w komórkach tłuszczowych, rozbijając przechowywane trójglicerydy na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol i uwalnia je przez kanały w błonach komórkowych. Kwasy tłuszczowe i glicerol są następnie transportowane po całym ciele do tkanek, które będą używać ich podczas metabolizmu do tworzenia energii. Ten proces uwalniania kwasów tłuszczowych jest naturalną reakcją organizmu, gdy organizm musi wykorzystać zapasy energii, dlatego terapia nie tworzy żadnej nienaturalnej reakcji w organizmie, ani nie wpływa i nie uszkadza żadnych otaczających struktur, takich jak skóra, naczynia krwionośne i nerwy obwodowe. Wykonywanie ćwiczeń po zabiegu zapewni pełne działanie metabolizm, a tym samym eliminację z organizmu uwolnionych kwasów tłuszczowych. Terapia jest bezbolesna i pozwala szybko wymodelować talię, zmniejsza obwody ud i ramion. Wskazania: lokalna tkanka tłuszczowaEfekty: Zmniejszenie obwodów ciała w obszarze zabiegowym
Redukcja tkanki tłuszczowej
Redukcja cellulitu wodnego i tłuszczowego

Lipolaser Technologia

Jak działa lipolaser?

Laser Lipolityczny

Lipolaser, zwany także laserem lipolitycznym, to nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej i kształtowania sylwetki. Podczas zabiegu, niskoenergetyczne promieniowanie laserowe skierowane jest na wybrany obszar ciała, np. brzuch, uda czy biodra.

Laser aktywuje adipocyty (komórki tłuszczowe) w tkance tłuszczowej, co powoduje uwolnienie kwasów tłuszczowych i glicerolu do otaczających tkanek. Następnie te uwolnione substancje mogą zostać przetworzone i wykorzystane przez organizm jako źródło energii.

Dodatkowo, działanie laserowe stymuluje produkcję kolagenu w skórze, co przyczynia się do poprawy jej elastyczności i jędrności. Skóra staje się bardziej napięta, a cellulit może ulec zmniejszeniu.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak przebiega zabieg przy użyciu Lipolasera?
Konsultacja: Pierwszym etapem jest konsultacja. Podczas konsultacji zostaną omówione Twoje oczekiwania i cele dotyczące zabiegu, a także zostanie dokonana ocena Twojej skóry i tkanek tłuszczowych.

Przygotowanie do zabiegu: W dniu zabiegu nie powinno się używać kosmetyków na skórze w miejscu, które ma być poddane zabiegowi. Przed rozpoczęciem zabiegu można otrzymać środki znieczulające lub kremy znieczulające na skórę, aby zminimalizować ewentualny dyskomfort.

Aplikacja lasera: Specjalista przystawia głowicę lasera do obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi. Promienie laserowe są kierowane do tkanki tłuszczowej, a energią lasera aktywowane są adipocyty (komórki tłuszczowe).

Uwolnienie kwasów tłuszczowych: Działanie lasera powoduje uwolnienie kwasów tłuszczowych i glicerolu z adipocytów do otaczających tkanek. Te substancje mogą być później przetwarzane przez organizm.